Minecraft pozwoli na permanentne bany z gry za złe zachowanie

Ostatnio wprowadzono zmiany w narzędziach moderacyjnych Minecrafta, więc moderatorzy, którzy współpracują z Mojangiem, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności gry, mają teraz nowe sposoby na kontrolowanie złych zachowań.

Twórcy gry wyraźnie zaznaczają, że jest to praca, którą wykonują od dawna, ale teraz wersja Bedrock oferuje nowe opcje dla community managerów, a wśród nich jest permanentne banowanie graczy, którzy szkodzą innym. Jest to możliwe w Minecrafcie oraz na Realms, Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows 10, iOS i Android.

Oczywiście treści, które są moderowane w ten sposób to wszystkie te, które dotyczą gier wieloosobowych i społeczności, dla treści solo wszystko jest dozwolone i nie będziesz miał żadnych problemów.

Mojang pracuje również nad tymczasowymi banami dla tych, którzy łamią zasady, ale nie zrobili jeszcze nic na tyle poważnego, by zostać zbanowanymi na stałe.

Przykłady niedopuszczalnego zachowania podane w sekcji moderacji na oficjalnej stronie gry obejmują mowę nienawiści, groźby w życiu realnym, podszywanie się pod pracowników Mojang lub moderatorów, oszukiwanie, reklamę, treści seksualne, ujawnianie informacji osobistych i inne rzeczy, które można sobie wyobrazić.

W przyszłości czeka nas Caves & Cliffs, rozszerzenie, które pojawi się latem 2021 roku, zawierające przebudowę biomów i przedmiotów, które można znaleźć w jaskiniach i górach w grze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: